Колишній очільник Служби безпеки України вважає, що вбитий депутат Держдуми Денис Вороненков не дуже добре охоронявся, хоча і був важливим свідком у справі Януковича. Крім того, інформацію про його ймовірну ліквідацію можна було почути ще за місяць до трагічних подій у центрі Києва.

Про це він розповів у коментарі ТСН.

"Для мене, як професіонала, впадає в очі, що є певні елементи підготовки спеціальної операції. Як правило, сильні спеціальні служби під час планування спецоперацій вже закладають можливість дати картинку для суспільства і для ЗМІ, яка буде влаштовувати їхні національні інтереси. Виконавець помітно нервував. Це видно на відео з камер. Очевидно, що цю людину до цього часу не було задіяно – це його перше виконання", – зауважив екс-очільник СБУ.

Також Смєшко оцінив дії охоронця російського політика.

"Ну, одна людина нічого б не могла зробити. З професійної точки зору, у разі такої загрозі об'єкту потрібно контролювати і передню, і задню напівсферу. Він зробив усе, що міг. Будучи важко пораненим, він, з точки зору професійності, зупинив виконавця. Але його розпач було видно навіть, коли він схилився над особою, яку охороняв. Будучи пораненим, він дуже переймався через те, що втратив особу, яку охороняв. Але ж охорона – це комплекс заходів. Оперативне супроводження охорони повинно було бути на першому місці", – стверджує колишній керівник спецслужби.

Щоправда, його здивувало те, що такого важливого свідка у справі Януковича охороняла лише одна людина.

"Очевидно, що організацією охорони повинні були займатися відповідні служби безпеки, МВС, які визначено чинним законодавством. І це мав бути цілий комплекс заходів, а не один охоронець. Повинен бути обов'язково присутній оперативний складник, у тому числі радіоконтроль. І очевидно, що в цьому випадку дуже багато залежало від планування і координації дій всіх силових структур, правоохоронних органів для забезпечення охорони особливо важливого свідка у такій справі", – наголосив колишній голова комітету з питань розвідки при президентові .

Крім того, він нагадав, що до трагічних подій у центрі Києва у російських ЗМІ готувалася картинка: Жириновський, а також інші політичні діячі й оглядачі прогнозували вбивство не лише Вороненкова, якого Кремль охрестив злочинцем, але й його дружини.

Я одразу звернув увагу на те, що ще за день до вбивства декілька серйозних інтернет-ресурсів розповсюдили версію, що буде вбито Максакову, що за цим стоятиме начебто СБУ і спецпідрозділи, і це буде зроблено дуже зухвало та з величезним резонансом для того, щоб звинуватити у цьому президента Російської Федерації Путіна. Отже, читайте від зворотного. Ще висувалася така ідея, що це може бути вбивство Вороненкова, яке пов'язували з цивільним чоловіком Марії Максакової, кримінальним авторитетом, який таким чином робитиме спробу повернути назад дружину,
– зазначив Смєшко.

Крім того, він акцентував увагу на тому, що вбивство екс-депутата Держдуми є підготовленим заздалегідь.

"Як правило, кілер у класичних справах – це другий рівень відсічки. Напряму ви не знайдете зв'язок із замовником. Все робиться навпаки – щоб вказати на негідний об'єкт і повісити ярличок", – резюмував екс-очільник СБУ.

Читайте також: Журналіст оприлюднила цікаві факти про ймовірного спільника вбивці Вороненкова

Нагадаємо, 23 березня в центрі Києва вбили екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова. Охоронець убитого екс-депутата встиг поранити кілера, однак згодом сам вбивця помер на операційному столі від зупинки серця.

Злочинцем виявився уродженець Севастополя Павло Паршов, що народився у 1988 році. На місці злочину Паршов мав із собою документи, видані частиною №3057 Нацгвардії України. Опісля у прес-службі Нацгвардії зазначили, що злочинець свого часу служив у батальйоні "Донбас".

Крім того, радник голови МВС Антон Геращенко розкрив нові подробиці про вбивство російського політика і також наголосив, що в кілера був спільник, який пересувався на машині Daewoo.

найсвіжіше

Ми зичимо себе в природи.

грудня 16, 2017

У Франківську міністр культури презентував "Словник музичних термінів"

листопада 11, 2017

В Івано-Франківську помер відомий краєзнавець, зв'язковий УПА Василь Юрійович Гук.

листопада 11, 2017

У Фізико- техніному ліцеї проходять тренінги з надання першої медичної допомоги

листопада 11, 2017

Польща цьогоріч видасть українцям близько мільйона робочих віз

листопада 05, 2017

Патрульні спіймали нетверезим за кермом керівника слідства смертельної ДТП за участі Зайцевої

листопада 05, 2017

Які продукти додати в свій раціон в листопаді: корисний список

листопада 05, 2017

Екс-міліціонер Ільницький вимагає з патрульного мільйон моральної шкоди за зламаний мізинець

листопада 03, 2017

У Франківську налічується понад 150 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських прав

листопада 03, 2017

Про Листопадовий Здвиг і ліцейний подвиг (фотофакт)

листопада 02, 2017
http://www.zoofirma.ru/

Підпишіться на наш відеоканал

Підписавшись на наш відеоканал, Ви першими будете отримувати гарячі відео новини.

Зможете коментувати відеоролики, ділитися ними і обговоювати.

http://www.zoofirma.ru/
http://www.zoofirma.ru/